KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759264
*
nr 1575 9264
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Insjölandskap. Signerad. Olja på duk, 73x54 cm, yttermått inklusive ram: 85x65 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2023
kl 18:31:31
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson insjölandskap landskap landskap med sjö landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
nr 1575 9264
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Insjölandskap. Signerad. Olja på duk, 73x54 cm, yttermått inklusive ram: 85x65 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2023 |
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson insjölandskap landskap landskap med sjö landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49